Autor: Andrzej
• wtorek, 20 Lipiec, 2010

Fascynuje mnie myślenie, to zwyczajne codzienne. Zastanawiałem się z kim najczęściej prowadzę dialog i po kilku dniach doszedłem do wniosku, że ze swoimi myślami. Człowiek, jedyna taka istota na ziemi która myśli, analizuje, wyciąga wnioski – prowadzi dialog wewnętrzny.

Zastanawiałem się też w jaki sposób najczęściej przemawia Bóg do człowieka i nie było dla mnie zaskoczeniem odkrycie że przez myśli.

Czytam, rozmawiam, słucham ale najważniejsze dzieje się w samym środku serca – tam rozpoczyna się najważniejszy dialog, chociaż nie zawsze ma znamiona rozmowy.

Pośpiech współczesności zabija w nas potrzebę i okazję do myślenia twórczego,wewnętrznego. Dysputy o życiu stawią marginalna część męskich rozmów i rzadko są celem spotkań towarzyskich.

Myśl nabiera życia i tempa kiedy dajemy jej czas i cierpliwie czekamy na jej owoc.

Modlitwa, czyli myślenie o Bogu i z Bogiem to czas dla dwojga. Nie wystarczy tylko przeczytanie fragmentu Biblii czy posłuchanie mądrego kazania – trzeba dać Bożym myślom szanse na zakorzenienie się w nas. A z myśli tych zrodzą się marzenia, wizje, plany i pełna miłości korekta naszego życia której Bóg dokonuje przez Ducha Świętego

Cogito ergo sum ( Myślę więc jestem)– trudno mi dzisiaj nie zgodzić się z Kartezjuszem,ale wiem kogo prosić o przemianę i piękno mojego myślenia.

Nie daj się wciągnąć w pułapkę „wyścigu” w życiu i nie rezygnuj z czasu na MYŚLENIE PRAWDZIWE.

Zatrzymajcie się, i we Mnie uznajcie Boga wzniosłego wśród narodów, wzniosłego na ziemi!

Psalm 46/11

Kategoria: Anlee
Zostaw komentarz